Život v mobilní dřevostavbě vám vynahradí rekreační chatu

Za socialismu se mnoho lidí uchylovalo k výstavbě rekreačních chat, chaty měly velký úspěch zejména mezi lidmi, kteří byli nuceni žít v panelových bytech. Tomu se nelze divit, protože v paneláku, a zejména tam, kde nemáte k dispozici balkon či lodžii, vám schází příroda. Být uzavřeni po celý zbytek života v betonové krabici, chodit do práce a v bytě přespávat, a o víkendech jen zírat na televizi a maximálně se jít projít do obchodu a zpět, tak to by unavilo kde koho. Kdo však měl v té době chalupu, těšil se každý pátek, až konečně „padla“, a vyrazí na chatu, kde začne konečně smysluplně žít.

louka za mobilním domem

Velmi trefně to vyjádřila folková legenda Wabi Daněk, textem jedné ze svých skladeb, kde uvádí, že „sotva v pátek odhoukaj“, už se těší, až obléknou maskáčové kalhoty a vyrazí do přírody. Vy však nemusíte čekat, až v pátek „odhoukaj“, můžete na místo rekreační chaty nechat postavit celoročně obyvatelný mobilní dům. Mobilní dřevostavby celoroční zateplené lavarohouse.cz vám umožní bydlet v přírodě nonstop, aniž byste museli sdílet svůj čas s lidmi v paneláku. Je to výhodné v tom, že jste obklopeni přírodou, jste na čerstvém vzduchu, netýká se vás smog, a mimo vás jde shon, stres a typický městský chaos mnoha lidí, co se ženou za nějakým mnohdy falešným úspěchem.

kvetoucí šalvěj na  <a href=zahradě“ “ data-rich-file-id=“127121″ src=“https://anavel.cz/wp-content/uploads/sage-g6202b4695_640.jpg“>

Využijte možnosti být ve svém domě, kde lze ušetřit mnohem víc za vytápění (pokud tu topíte dřevem v krbových kamnech), než v paneláku, kam je vám dodáváno teplo centrálně, a ještě navíc zz plynové kotelny. Kdo ví, jak se budou i nadále vyvíjet ceny zemního plynu, ovšem kdo topí dřevem, je v tomto směru ve výhodě, protože dřevo je stále levnější, i když po něm roste poptávka právě kvůli cenám plynu na trhu.

V mobilním domě můžete ušetřit i za vodné a stočné, máte-li na pozemku vlastní studnu, a jistou možností je i vaření na propan-butanu a využívání fotovoltaických panelů pro ohřev vody v bojleru.