Žena a těhotenství

Koho by nedojalo čerstvě narozené miminko. Krásně voní, má krásnou hebkou růžovou pleť. A kdo někdy viděl dětské novorozenecké oči tak ví, že nic krásnějšího není. První objetí, polibky. Miminko se na Vás stane plně závislé. Budete jeho všechno. Jeho vzor, modla prostě bůh. Je to nejzodpovědnější práce na světě. Díky Vám z něj buď vyroste sebevědomá, silná a milující osoba nebo také pravý opak. Věnujte svému miminku veškerý čas, protože nic důležitějšího není. Těhotenství přináší obrovské změny v těle každé ženy. A nejen ty fyzické.

těhotenství

Žena si prochází obrovskými vlnami změny nálad a celkového psychického rozpoložení. Těhotenství začíná oplozením a končí porodem. Buď vás čeká porod přirozený nebo se musí ukončit císařským řezem. Obojí bolí a to hodně, ale přivedete touto cestou na svět nového člověka. Takže v podstatě stvoříte malý zázrak. Ženy jsou úžasné. Neskutečně silné osoby plné odhodlání a odvahy. Smekám pomyslný klobouk před každou ženou, které se podařilo porodit zdravé dítě. Buďme na sebe za to náležitě pyšné. Těhotenství se začne projevovat typickými příznaky. Ale není to pravidlem. Může se stát, že budete mít štěstí a žádné takové příznaky u vás nebudou a vy se jim vyhnete. Jsou to zvracení, nevolnost, únava a to především v prvních třech měsících. Můžete už na začátku být přecitlivělé na určité potraviny, pachy a můžou se vám úplně změnit chutě.

těhotenství a láska

Tohle vše by mělo ale postupně vymizet a v druhém trimestru bude líp. V prvním trimestru je skoro žádný a nebo jen opravdu minimální váhový přírůstek. Ke konci těhotenství tudíž celý třetí trimestr bude pro Vás hodně náročný. Dítě zaujme pozici hlavičkou dolů. A pocítíte velké tlaky na spodní část. A budete mít utlačené vnitřní orgány. Špatně se bude chodit a také se častěji zadýcháte. Kůže se ke konci hodně napíná poznáte to podle svědění. Je důležité pořád promazávat. Za mě je nejúčinnější sádlo. Kůže bude opravdu promazaná a jemná. Nezapomínejte na pravidelné kontroly u lékaře.