Základ dětské výbavičky

Mít miminko je jedna z nejkrásnějších věcí v životě. Před jeho narozením toho ale musíte tolik stihnout. Před narozením dítěte je potřeba mít přichystanou výbavičku, která bude obsahovat všechno pro jeho potřeby. Naprostým základem jsou pleny. Existují dva typy plen – jednorázové a látkové. Jednorázové pleny vybírá nejvíce rodičů, protože jsou snadno dostupné, a po použití se prostě vyhodí. Nemusíme asi zdůrazňovat, že jde o obrovskou zátěž pro životní prostředí, protože jednorázové pleny obsahují plasty, a ty se rozkládají mnoho let. V poslední době jsou k dostání i ekologické jednorázové pleny, které plasty neobsahují, ale jsou poměrně drahé. A většina rodičů tak opět sáhne po těch obyčejných za pár korun. A jsme tam, kde jsme byli.

jednorázová plenka

Látkové pleny jsou mnohem ekologičtější. Používají se opakovaně a stačí je vyprat. Musí se ale namáčet, což je pro mnoho lidí nemyslitelné. Látkové pleny mohou být problémem při cestování, a počáteční investice je daleko vyšší – je třeba nakoupit větší počet plen a také svrchní kalhotky na látkové pleny. Bez těch se neobejdete. Ty plní funkci jednorázovek, protože drží všechno uvnitř. Jsou látkové, a uvnitř mají nepropustnou vrstvu, takže se nemusíte bát nehody.

svrchní kalhotky

Kalhotky se vyrábí v mnoha barevných provedeních, pro kluky i pro holky. Nejdůležitější vlastností látkových kalhotek je jejich zapínání. Svrchní kalhotky se dají koupit buď se suchým zipem a nebo na patentky. Ty jsou praktičtější, protože na sobě mají zpravidla několik řad patentek. Díky tomu můžete svrchní kalhotky používat déle – rostou s dítětem.

U nás najdete všechno, co potřebujete pro používání látkových plen. Látkové pleny jsou nepostradatelnou součástí výbavy pro každé miminko, protože se používají pro utírání po odříhnutí nebo jako přebalovací podložka. Ve výbavě mají své místo, a proto si je pořiďte i vy.