Využijte strategické polohy pražského letiště v Ruzyni k výletům

Očekáváte návštěvu vašich přátel ze zahraničí, která přiletí na ruzyňské letiště v Praze? Pak byste ji mohli pozvat na krátký nebo celodenní výlet i mimo Prahu. Dobře chápeme, že pro mnoho zahraničních návštěvníků je právě naše hlavní město významnou památkovou oblastí, a že by si rádi prohlédli některé pamětihodnosti, ale bude-li vám přát počasí a bude slunečno a příjemná venkovní teplota, dejte raději přednost výletům do přírody. Mnoho turistů ze zahraničí nemá ani tušení, kolik zajímavých míst je v naší zemi ukryto v oblastech, kam se příliš turisté nehrnou spíše z neznalosti, nikoli proto, že by se jim nelíbila.

jízda v autě

Využijte pronájmu osobního auta

V Praze je celá řada autopůjčoven a některé levné autopůjčovny v Praze operují přímo na letišti. Toho můžete využít, pokud máte vůz v servisu, anebo dosud žádný nevlastníte. Díky tomu se můžete vypravit i tam, kam téměř vůbec nezajíždí vlaky ani autobusy.

Jizerské hory

Lužické a Jizerské hory – tato pohoří patří spíše k opomíjeným, většina horalů směřuje do blízkých Krkonoš, ale právě zde si uvědomíte, že je tu na mnoha místech zajímavější krajina. Není příliš hustě osídlena a naleznete tu božský klid a mnoho krásných lokalit, např. v Horní Světlé pod Luží, v Maxově, v Příchovicích, v Horním Polubném, ve Smržovce, v Josefově Dole nebo na Mariánské hoře. A možná, že si v některém z míst pronajmete penzion a budete tu pak trávit zbytek dovolené.

Údolí Berounky – o řece Berounce někteří zahraniční návštěvníci ani neví, přitom je to jeden z nejkrásnějších vodních toků v celé Evropě. Řeka se mezi Chrástem u Plzně a Zbečnem klikatí v přehledných meandrech a do říčního toku zasahují velmi podmanivá skaliska a prostorné louky. Až budete pozorovat zalesněnou krajinu z vyhlídky nad zříceninou hradu Krašov nebo nad Liblínem z Havlovy skály, dáte nám za pravdu, že je tu opravdu krásně.