Užijte si letošní Vánoce v červeno-bílé barvě

Vánoce jsou krásný čas. Jistě si představíte sama sebe pohodlně usazenou v ušáku, v ruce horkou čokoládu s kopcem šlehačky a ve vánočním pyžamu sledující jeden z vašich oblíbených vánočních filmů. Ideální, když za okny ještě sněží, máte zapálenou svíčku a nádherně vyladěný byt. Střih. To je hezká nabízená představa, ale realita se u většiny z nás značně liší. Nervózně sháníme dárky, výzdobu i recept na bramborový salát. Nevíte do jakých barev ladit stromeček ani co koupit tchánovi? Tak stop. Je to sice klišé, ale zkuste to letos opravdu jinak. Vánoce si užít. Než půjdete nakupovat dárky, napište si seznam. Co jde, to objednejte, ať nejste ve stresu z davu lidí.

Tip: nevíte co koupit mamince a bratrovi? Vsaďte na handmade dárky, vyzkoušejte vonnou sůl do koupele, pletenou šálu, skořicovou svíčku nebo nakládaný hermelín

vánoce

Útulný byt

Aby byt nepůsobil přeplácaně a kýčovitě vyberte jen pár dekorací, které spolu budou ladit. Barva letošních Vánoc je červeno – bílá. Ale samozřejmě se nemusíte držet trendů. Volte barvy, které jsou vám nejmilejší. V posledních letech je IN volit spíše střídmější a přírodní doplňky(klidně dřevěné). Pusťte si pohádku či koledy a začněte zdobit. Na stůl položte adventní věnec, do okna hvězdu a tak dále.

věnec

Na co ještě myslet

Už se to blíží. Recepty na štědrovečerní večeři máte, dárky také nakoupené, stromeček nazdobený, ale zbývá ještě zabalit dárky. Promyslete, zda zvolíte klasický balící papír nebo si s balením trošku vyhrajete. Vyzkoušet můžete přírodní papír, převázaný červeno – bílým provázkem. A celý balíček pak dozdobit větvičkami a šiškami.

Jak si vánoční čas opravdu užít:

  • uvařte si domácí karamelový likér
  • koukejte na pohádky z dětství
  • pokud nemáte čas na pečení cukroví nebo ho nechcete péct, jednoduše objednejte
  • myslete na to, že Vánoce nejsou o množství dárků
  • každý den si udělejte něčím radost, připravovat Vánoce pro děti je fajn, ale myslete také na sebe