Usnadnit stěhovací firmě práci se vyplatí

Stěhovací firmu můžete klidně pověřit akcí na klíč, ale i tehdy, bude-li vykonávat veškeré činnosti za vás, vyplácí se vyjít firmě vstříc a usnadnit jim práci, což se ve finále projeví i příznivějším přístupem a v zásadě i na konečné ceně. Jde hlavně o to, aby stěhování v Liberci či kdekoli jinde, proběhlo bez komplikací. Měli byste si klást zejména tyto otázky:

Mají kde zaparkovat? Pokud potřebujete pro stěhovací firmu zajistit parkování, proveďte to alespoň měsíc předem, protože úředníci mají přesně takto dlouhou dobu na kladné vyřízení vašeho požadavku.

nábytek v ložnici

Ví přesně, odkud a kam se stěhujete, a mají do těchto míst přístup? Jednou z prvních věcí, je dát firmě jasné avízo v těchto záležitostech a zároveň zajistit přístup do všech prostor. Někdy se totiž může stát, že máte zrovna zamčený sklep, kam chcete umístit zahradní sekačku a jízdní kola, nedostanete se do garáže, kam patří hoblovka, protože váš syn je na dovolené i s klíčky od vozu, které stojí před garáží, a možná byste si vybavili podobné jevy, které stěhování komplikují.

obývací pokoj

Jak je to s nábytkem? Rozebíratelný nábytek raději rozebírejte pokaždé, když se stěhujete, tím prodlužujete jeho životnost, která se krátí tím, že se spojovací součásti namáhají viklavým pohybem na vozidle v průběhu transportu. A když je rozebrání nábytku nad vaše síly, můžete požádat o laskavost stěhovací firmu, protože toto je činnost, která je běžnou náplní práce stěhovacích společností.

Máte doma nějaké neobvyklé předměty? Stěhovákům hlaste předem např. klavír, starožitný nábytek, křišťálové lustry, akvárium, velké pokojové rostliny nebo rostliny ze zimní zahrady, dlouhé koberce v metráži, nebezpečné předměty (staré zářivky či výbojky) a vše ostatní, co považujete za neobvyklé či život ohrožující.

Co potřebujete odvézt na sběrný dvůr? Pokud se chcete některých věcí zbavit, pečlivě je označte a oddělte od těch ostatních, aby bylo zřejmé, že patří na skládku. Stěhovací firma je tam odveze.