Usmiřování přichází hned po hádce – Jak se usmířit s partnerem? Jděte na to originálně!

Hádky zkrátka patří ke každému vztahu, někdo se hádá častěji, někdo zřídka kdy, ale vždy se ve vztahu dostaneme k rozepři. Jak se zase usmířit? 

Usmiřování přichází hned po hádce – Jak se usmířit s partnerem? Jděte na to originálně! 

Kdo se někdy nepohádal s partnerem, že? Hádky jsou někde na denním pořádku, v jiných domácnostech se naopak partneři hádají jen málokdy, ale pak to zase stojí za to. Někdy jsou svědky hádek i děti, což sice nikdo nechce, ale bohužel se tomu často nejde vyhnout. No a po každé hádce přijde na řadu usmiřování, které může být příjemné, ale pro někoho naopak nepříjemné až ponižující. Stejně tak jako jsou hádky ve vztahu vlastně úplně normální, je normální i usmiřování. Jak ale na to, aby to vyhovovalo oběma a po hádce se vzduch pročistil a situace uklidnila? 

hádka žena a muž

Nechcete jít spát rozhádaní? 

No jo, hádky sice nejsou nic příjemného, ale zase se jim často nelze vyhnout. Ono by to bez toho ani někdy nebylo ono, každý z nás má na různé věci jiný názor, někdy se neposloucháme, na něco zapomeneme, je to prostě normální a i taková hádka je vlastně kořením každého dobrého a zdravě fungujícího vztahu. Takže, i když se pohádáte, nemusíte se za to stydět a nemusíte si pak vyčítat, že jste situaci nezvládli. Nervy prostě ujedou každému, někdy bohužel i před dětmi. Důležité je, se usmířit. A to by také měly vědět děti, i ty naučte, že hádky patří ke vztahům a zkrátka k životu, ale stejně tak jako následné usmiřování. 

Pokud se pohádáte a je třeba již večer, pravděpodobně vás to bude hlodat i po čas spánku, no vlastně asi ani neusnete. Takže pokud nechcete jít spát rozhádání, snažte se to urovnat okamžitě. Pokud ale usmiřování má předcházet dlouhá debata na vážné téma, nechte si to na později, ideálně na odpoledne, až oba s partnerem přijdete domů z práce. Co ale dělat během té doby, když na nic jiného nemůžete myslet? 

rozhádaní partneři

Zkuste to originálně!

Říká se, že na usmiřování mezi partnery nejlépe funguje sex, jenže vy to můžete zkusit ještě jinak. Pro partnera připravte překvapení, pokud se nemůžete vyjádřit slovy, vymyslete krátký vzkaz, pokud umíte malovat, něco namalujte. Zní to legračně? Možná trošku ano, ale je to vážně skvělý způsob, jak urovnat hádku, je to originální. Možná ještě originálnější, než kytice růží, dobrá večeře nebo tabulka čokolády. I omluvit se dá tak nějak na úrovni, pro mnoho lidí je totiž přiznání viny nahlas ponižují. Nechcete mluvit? Pište nebo se vyjádřete jinak, nějakou kreativní cestou. 

Můžete zkusit také naplánovat menší výlet nebo procházku. Berte to jako cestu k usmíření, kterou si nakonec oba užijete.