Úrazy při výstavbě betonového plotu

Vzpomínáte si na film „Kulový blesk“? Rudolf Hrušínský tam exceloval v roli právníka, JUDr. Radosty, a v jisté pasáži se tam zmíní o úrazech, které se mohou vyskytnout v průběhu stěhování. Stěhování je velmi náročný životní proces, kdy se přenáší z místa na místo i velmi těžké předměty, a tímto bychom chtěli navázat na problematiku výstavby betonových plotů z prefabrikovaných odlitků, protože obě činnosti mají mnoho společného:

cihlová zídka

Stres – mnohá stěhování provází stres, protože jde o velmi psychicky i fyzicky https://www.national-geographic.cz/clanky/ve-svete-na-dotyk-fyzickeho-kontaktu-ubyva.html náročný proces, a stavba betonového plotu svépomocí je na tom podobně. Stres se při stavbě oplocení objevuje např. v důsledku různých chyb, které provází amatérská výstavba, někteří lidé tuto práci podcení a je to pro ně, jak se říká, velké sousto.

Kýla – závažným problémem je uskřinutí kýly, když se rozhodnete zvedat těžké betonové panely do větší výšky. Každý z panelů váží mezi sedmdesáti a sty kilogramy, není to zkrátka žádné pápěří, a pokud nemáte k dispozici příslušnou mechanizaci, můžete nakonec skončit v nemocnici na operačním sále.

popínavé rostliny

Zlomenina nohy a kůstek chodidla – operační sál vás může potkat i v případě, že vám betonová deska na plot nebo sloupek spadne na nohu. Snadno pak dojde ke zlomenině lýtkové kosti, k vykloubení kotníku nebo ke komplikovaným zlomeninám kůstek chodidla. Jedna taková událost vám nejen zkomplikuje výstavbu oplocení, ale také zaviní vaši pracovní neschopnost a zmaří vaše plány na další události, např. v případě blížící se dovolené.

Narušená imunita – kdo to přežene s fyzickou aktivitou, může skončit na lůžku s infekční nemocí a s dalšími chorobami, jejichž příčinou je oslabený imunitní systém. A k tomu může snadno dojít v kombinaci stresu a pracovního fyzického přetížení. I z tohoto důvodu má význam alespoň se zamyslet nad tím, zda by nebylo rozumnější požádat o výstavbu plotu specializovanou firmu.