Společnost, ve které pracujete, má na vás vliv

Je mnoho věcí, které na nás mají vliv. Jednou z daných věcí je i společnost, ve které člověk pracuje.

Vliv na člověka mají nejen lidé ve škole, ale také v práci. S danými lidmi se setkáváme každý den a je jasné, že pokud kolektiv nefunguje tak, jak fungovat má a daný člověk je například šikanovaný, je naprosto jasné, že se nebude v takové společnosti nikdy cítit dobře a že jediné o co se může daný člověk pokusit, je říct něco takového svému nadřízenému, který se jistě pokusí s tím něco udělat. Někdy ale ani něco takového nemusí pomoci a je jasné, že pokud tým nefunguje tak, jak by fungovat měl, pro danou firmu to rozhodně nebude dobré.

Někdy to dopadá tak, že člověk z dané firmy raději odejde a zkusí štěstí někde jinde. Někde, kde s ním lidé nebudou mít problém a kde do kolektivu dobře zapadne.

dvě ruce

Bohužel se ale stává i to, že i když se člověk dostane do fungujícího kolektivu a má pocit, že vše je tak, jak má být, může se stát, že kolektiv se začne postupem času zhoršovat. Je mnoho firem, kde k něčemu takovému došlo a napravit něco takového není vůbec jednoduché.

Pokud na něco takového přijde zaměstnavatel, bude se snažit plánovat různé akce, kde se mezi s sebou mohou lidé otevřeně bavit a vytvořit si společné zážitky, na které mohou vzpomínat.

ukazující člověk

Někdy to ale opravdu nemusí být snadné a to zejména, pokud se kolektiv zhorší kvůli tomu, že se lidé nemohou dohodnout na projektech a začnou si kvůli tomu nadávat. Stává se také, že se najde člověk, který v práci dělá mnohem více práce, než by dělat měl, takže ve výsledku nestíhá svou práci tak, jak by stíhat měl a ostatní jej za to kritizují. V takovém případě by lidé měli danému člověku pomoci a ne jej kritizovat. Něco takového ale tímto způsobem vidí jen málokdo.

V některých firmách to skutečně nemusí být jednoduché. Má to ale poté vliv na ostatní.