Rozvody a rozchody

Otázky vztahů se budou řešit i za padesát let, protože vztahy jsou to, co nás tvoří a díky tomu jsme i na světě, protože naši rodiče také tvořili pár a museli udržovat vztah, abychom z toho vznikli právě my. Jedná se o velmi citlivé téma, protože pokud vás vaše láska zklame, je to snad ta největší bolest na světě, protože neopětovaná láska je obrovská kudla do zad a nikdo to nechce nikdy zažít. I přesto se to ale děje a dennodenně se stává, že se někdo rozejde či rozvede. Opravdu není nic neobvyklého se rozejít, obzvlášť když jsou jedinci mladšího věku, a ještě mají před sebou skoro celý život.

rozvod

Mladé srdce se totiž zahojí rychleji a lépe než srdce staré. Mladý a čerstvý vztah je velmi lehké pokazit a rozbít, zatímco ten starý stojí na pevnějších základech a jde tam spíše o sílu zvyku, což je mnohem silnější než zamilovanost, která je někdy hodně slepá. I tak se ale stává, že se rozpadá i manželství, protože ano, sice drží na pevnějších základech, jde ale o mnohem větší problémy, protože trvají mnoho a mnoho let, zatímco nový vztah je spíše taková zkouška, jestli by to mohlo fungovat nebo ne. Když se chtějí dva lidé rozvést, ať už kvůli čemukoliv, není to nic jednoduchého ani pro jednoho z nich, protože vezměte si, že jste s někým opravdu několik let a všechno tohle zahodit za hlavu je velmi těžké. Máte vzpomínky, sice řešíte dost velké problémy, ale pořád máte ty hezké vzpomínky a strávili jste celý život s tímto člověkem, tak je pro oba přirozeně těžké toto zahodit jen tak.

rozvod

Navíc se jedná o rozbití manželského svazku, což je hold něco posvátného a u oltáře si člověk slíbí, že s tím druhým bude až nadosmrti. Rozbít tak obrovskou věc chce hodně síly a uvědomění, že to opravdu chceme udělat. Pokud se ale člověk trápí, je to na místě. Musíme každý myslet na svoje dobro. To je velmi důležité. Až pak můžeme dělat druhé šťastnými.