Revize elektro může zabránit smrtelným úrazům v domácnosti

Znáte film „Kulový blesk“? Pokud si nevzpomínáte, o čem pojednává, připomínáme, že se jednalo o „Největší akci v dějinách stěhování“. Rudolf Hrušínský tam tehdy sehrál vynikající roli Dr. Radosty a v jedné ze scén se tam zmínil o úrazech. Úrazy by totiž jeho plány výrazně zkomplikovaly, a to se tehdy jednalo pouze o úrazy lehčí, spojené zejména se samotným stěhovacím procesem, např. zlomeniny rukou, pohmožděniny, odřeniny atp.

elektrikář při práci

Jestliže vyslovíme výraz „revize elektro“, tam má úraz docela odlišnou podobu, a v těchto případech již jde o holý život. Zdánlivě nepatrná nedbalost totiž může přivodit doslova katastrofu celé vaší rodině. Vzpomeňme kupříkladu nevhodně umístěnou zásuvku v blízkosti kuchyňského dřezu, kdy na ní stříká voda a ohrožuje každého v tomto prostoru. Anebo skřípnutá prodlužovací šňůra při žehlení, kdy ve spěchu uklízíme žehličku a žehlicí prkno, zatímco se šňůra připlete pod bosá chodidla, a postavíme se na obnažené vodiče.

nářadí elektrikáře

K úrazům v souvislosti s elektrickými rozvody v bytě však nemusí pouhou nedbalostí obsluhy, ale i závadami na elektroinstalaci. A proto bychom měli alespoň občas přizvat do bytu odborníka, aby se k situaci aktuálně vyjádřil, upozornil na možné nebezpečí a navrhl vhodná řešení k nápravě dříve, než se objeví nebezpečný úraz.

Revizní elektrikáři revize elektro v Praze revidují jak samotné rozvody, tedy kabely ve zdi či mimo omítku a koncové instalační prvky, jako jsou zásuvky, rozvodné krabice a vypínače, ale i spotřebiče. Mohou vám odhalit skrytou závadu v mixéru, povolené kontakty u přívodní šňůry, hrozící zkrat u některých elektrických přístrojů, strojů či spotřebičů. Mohou prověřit mixéry, kávovary, pračky, varné konvice, ale i vrtačky, cirkulárky, brusky, hoblovky a další elektrická nářadí. V neposlední řadě kontrolují stav osvětlovací techniky – světelných okruhů a svítidel.