Představte si, že máte v plánu stěhování, a že nábytek zůstává na svém místě. Mohou to být na příklad d situace, kdy se mladý svobodný muž rozhodne pořídit vlastní bydlení a ukončí nájemní smlouvu v pronajatém bytě, kde jsou k dispozici velké spotřebiče (chladnička a pračka) a většina užitného nábytku, jako jsou skříně, postele, psací a konferenční stůl apod.

bílá komoda

Stěhování je pak snadné, co se týče osobních věcí, a pokud má dotyčná osoba k dispozici vlastní vůz s tažným zařízením, snadno si přestěhuje do nového bytu či domu své osobní věci zabalené v krabicích. Může to zvládnout během volného víkendu zcela bez problémů. Nabízí se však ještě možnost, objednat si v obchodě s nábytkem veškerý nábytek, který bude v novém bydlení zapotřebí, a využít službu stěhovací firmy nikoli na jeho převoz, ale na montáž.

nábytek v pokoji

Objednaný nábytek vám obvykle obchody s nábytkem dopraví prostřednictvím přepravní služby, a v řadě případů bývá u většího nákupu doprava zdarma, takže vám pohodlně nábytek dovezou, kam budete chtít, v tomto případě již na adresu nového bydliště, ovšem počítejte s tím, že nábytek bude ve složeném stavu.

Dnes se většina nábytku skladuje a prodává jako stavebnice, a to může být problém pro někoho, kdo zrovna není kutil, a kdo si netroufá na sestavení velké skříně, patrové palandy nebo manželského dvojlůžka, pokud se touto činností nikdy nezabýval. My jsme tu jako modelový příklad uvedli mladého muže, který by za jistých okolností a při troše snahy nábytek smontovat zvládl, ale co když se jedná o ženu, samoživitelku s dítětem, která si na montáž nábytku v Praze rozhodně netroufne?

Výhodou tohoto procesu je, že stěhovací firma vám smontuje nebo demontuje nábytek i tehdy, když se nikam nestěhujete, práce s nábytkem je na stěhování zcela nezávislá, i když ji samozřejmě se stěhováním můžete spojit.