Přepravujte a skladujte ovoce bezpečně

Dokud je ovoce na stromě, je bezpečně uloženo a je to ten nejlepší kontejner na světě, to nemůžete popřít. Jakmile se však sklidí, je odpoutáno od svého energetického zdroje podobně, jako je miminko při narození odpoutané od matčiny pupeční šňůry. Jakmile není ovoci dodávána výživa a energie, začne postupně chřadnout a rozpadat se. Je to přirozený proces a proto je také vždy nejvýhodnější konzumovat sklizené plody v co nejkratší lhůtě po sklizni. Dlouhodobé skladování neprospívá ani ovoci, ani zelenině, i když jsou samozřejmě některé druhy pro delší skladování vhodnější, jako např. jablka, cibule, česnek a zejména ořechy, ale i zde velmi záleží na tom, v jakých nádobách je uložíte a v jakých nádobách je také rozvážíte.

zralé broskve

Může vám v tom být nápomocná skládací plastová přepravka https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/skladaci/. Vyrábí se záměrně z plastu, který přichází do přímého kontaktu se zemědělskými produkty, a zabezpečuje skladované potraviny před kontaminací nežádoucími látkami. Plastové přepravky jsou výhodnější, než dřevěné, protože mají vyšší pevnost a delší životnost, jsou mnohdy lehčí, lépe se skladují do více pater na sebe a pochopitelně tím, že jsou skládací, ušetříte mnoho místa ve skladovacích prostorách v době, kdy ovoce teprve dozrává.

sklizeň ovoce

Plastové přepravky jsou také netečné vůči šťávám, které by při transportu či skladování vytékaly z některých poškozených plodů, tím pádem neposkytují prostor pro rozmnožování plísní a kontaminaci ostatních uložených kusů. Nejsou nasákavé, jsou naopak vodoodpudivé a snadno se také čistí pomocí tlakové vody, jemného kartáče a čisticími prostředky.

Skládací plastové přepravky využijete při velkokapacitních transportech zboží např. na export, ale i u menších objemů, kdy např. rozvážíte své výpěstky jakožto lokální zemědělci ve vašem kraji, případně do vzdálenějších míst v republice.