Pořadí webových stránek

Není to nic složitého. Tedy pro nás, kteří se na to podíváme jen tak letem světem. Ovšem později… Weby se řadí podle toho, jak mají nastavené SEO. Vidíte. Není na tom nic k nepochopení. Jednoduché, až primitivní. A báli jste se toho. Nuže, nyní víme, co může za to pořadí, ale nevíme, co je to ta zatracená zkratka. Dobrá, vysvětlím. Je to Search Engine Optimization, tedy něco jako optimalizace pro vyhledávače. Jde o to, že kdo to umí, tak wáš veb, pardon, váš web optimalizuje tak, aby jej vyhledávač našel co nejsnadněji a určil mu co nejvyšší pozici. Na to porovná obrovské množství jedniček a nul a když to srovnání dopadne dobře, je web mezi prvními. Tedy, SEO Drupal je optimalizace webů, které jsou udělány v Drupalu. Nestačí tedy jen napsat web, je třeba jej poslat do světa tak, aby byl viditelný, a to pořádně viditelný.

SEO nástroje

Drupal samozřejmě není jediný systém ve kterém se web může napsat. Existují i jiné, a pro ty se musí SEO dělat zase jinak. Například optimalizace SEO Fastcentrik je drobátko jiná než ta předchozí. Ten, kdo na ní optimalizaci provádí, bude muset umět spoustu věcí a také si musí udržovat přehled. To je proto, že veškeré informace, tedy jedničky a nuly, se mění.

notebook

Při SEO nezůstávají trvalé hodnoty, ale proměnné. Je to asi jako v prodejní sezóně. Jednou za pár měsíců je moderní něco jiného, takže je třeba změnit šatník. U SEO je to totéž. Zastaralé informace jsou k nepotřebě, takže je třeba je vyměnit za jiné, za ty nejnovější. Ovšem šatník zestárne lety, informace pro SEO tak během pěti minut. Proto je třeba neustálého dozoru, stejně jako v případě hackerství webu, nebo jeho zahlcování SPAMem. Každý běžící web vyžaduje dohled a údržbu. Jinak pokud se to tak neděje, končí web někde vzadu po vyhledání a tam už skoro nikdo nechodí. Proto je optimalizace tak důležitá.