Pergola na zahradu jako detašované pracoviště


Když se řekne „detašované pracoviště“, máme tím na mysli oddělené prostředí od původního místa pracovního výkonu, což se týká například různých úřadů, školských zařízení nebo firemních kanceláří. Detašovaným pracovištěm se v přeneseném slova smyslu může stát i vaše pergola. Můžete ji totiž využít pro celou řadu činností, a to z mnoha důvodů:

zahradní pergola

Šicí stroj – patříte-li k lidem, kteří si rádi alespoň občas něco „spíchnou“ podle svého, anebo upravují oblečení podle potřeby, např. zkracují kalhoty, přešívají trička, mikiny či bundy, šicí stroj je v takovém případě nepostradatelným pomocníkem. Otázkou pak ale zůstává, kam s ním? V obýváku jej mít nemůžete a v ložnici zas zabírá spoustu místa a navíc tu můžete trpět nedostatkem denního světla. Pod pergolou se vám bude šít na stroji možná mnohem lépe a zároveň tu jste v přímém kontaktu s okolní přírodou, která dodává energii, a příjemnějšímu pracovnímu procesu napomáhá i dostatek čerstvého vzduchu.

pergola s rostlinami

Práce na počítači – využíváte ke své práci počítač? Potřebujete jej ke zpracování účetních položek, pro nákup materiálu, pro zajištění chodu e-shopu a pro další administrativní záležitosti? Pak si jej odneste pod zahradní pergolu, kde máte klid, příjemné prostředí, dostatek volného prostoru na zahradním stole a místo pro občerstvení. Pod pergolou se vám bude i znatelně lépe přemýšlet, někteří lidé tvrdí, že se tu cítí více uvolnění a méně pod tlakem, ve srovnání s psacím stolem v uzavřené místnosti.

Škola hroupergola na zahradu poslouží i dětem. Mohou se tu učit a psát domácí úkoly a zároveň je tu vhodné prostředí i pro další tvůrčí ? činnost, jako je malování, rýsování, práce s keramikou a se dřevem atp. Děti si mohou pozvat pod pergolu i své kamarády a věnovat se tu tvůrčí činnosti společně, je tu obvykle mnohem více místa, než v dětském pokoji.