Když se řekne „detašované pracoviště“, máme tím na mysli oddělené prostředí od původního místa pracovního výkonu, což se týká například různých úřadů, školských zařízení nebo firemních kanceláří. Detašovaným pracovištěm se v přeneseném slova smyslu může stát i vaše pergola. Můžete ji totiž využít pro celou řadu činností, a to z mnoha důvodů:

zahradní pergola

Šicí stroj – patříte-li k lidem, kteří si rádi alespoň občas něco „spíchnou“ podle svého, anebo upravují oblečení podle potřeby, např. zkracují kalhoty, přešívají trička, mikiny či bundy, šicí stroj je v takovém případě nepostradatelným pomocníkem. Otázkou pak ale zůstává, kam s ním? V obýváku jej mít nemůžete a v ložnici zas zabírá spoustu místa a navíc tu můžete trpět nedostatkem denního světla. Pod pergolou se vám bude šít na stroji možná mnohem lépe a zároveň tu jste v přímém kontaktu s okolní přírodou, která dodává energii, a příjemnějšímu pracovnímu procesu napomáhá i dostatek čerstvého vzduchu.

pergola s rostlinami

Práce na počítači – využíváte ke své práci počítač? Potřebujete jej ke zpracování účetních položek, pro nákup materiálu, pro zajištění chodu e-shopu a pro další administrativní záležitosti? Pak si jej odneste pod zahradní pergolu, kde máte klid, příjemné prostředí, dostatek volného prostoru na zahradním stole a místo pro občerstvení. Pod pergolou se vám bude i znatelně lépe přemýšlet, někteří lidé tvrdí, že se tu cítí více uvolnění a méně pod tlakem, ve srovnání s psacím stolem v uzavřené místnosti.

Škola hroupergola na zahradu poslouží i dětem. Mohou se tu učit a psát domácí úkoly a zároveň je tu vhodné prostředí i pro další tvůrčí ? činnost, jako je malování, rýsování, práce s keramikou a se dřevem atp. Děti si mohou pozvat pod pergolu i své kamarády a věnovat se tu tvůrčí činnosti společně, je tu obvykle mnohem více místa, než v dětském pokoji.