Okna nejsou jen okna

Byly doby, kdy se konstruktéři, výrobci i uživatelé aut spokojovali s tím, že to jede. Aut bylo pomálu, jejich majitelé byli po docela dlouhou dobu považováni za excentriky či dokonce blázny, zejména v dobách, kdy první auta nedosahovala třeba ani dokonalosti a rychlosti koňských povozů, a tak se tu na nějaké detaily nehledělo.

luxusní auto

Pak utekla docela dlouhá řada let a auta stejně jako spousta jiných věcí prodělala svůj značný a nepřehlédnutelný vývoj. A to i u nás, kde za totality nebyl pokrok takový jako jinde, a do určité míry tu vlastně stejně jako v počátcích automobilismu platilo, že by to mělo aspoň jezdit. Člověk tak měl u nás za socialistické éry hlavně tu starost, aby mu jeho plechový miláček sloužil a aby pokud možno nehrozila pokuta či sebrání papírů od vozu kvůli jeho špatnému technickému stavu zaviněnému běžným nedostatkem náhradních dílů.

Takže se vlastně ještě někdy před řádově třiceti či pětatřiceti lety hlavně jezdilo a na nějaká speciální vylepšení se moc nehledělo. Protože by už tehdy kdekdo určitě něco extra chtěl, jenže se našinci museli vesměs spokojit s tím, že se po čekání v pořadníku dočkali nějakého auta nebo že sehnali na inzerát aspoň trochu slušnou ojetinu. A že by tehdy někoho napadlo shánět dejme tomu autofólii, aby si tónoval okénka u svého Trabantu nebo Žigulíku či škodovky, to je utopie.

tmavé auto

Ale dnes už máme docela jiná auta a docela jiné možnosti. A když se chce někdo vyjímat, když chce vyniknout mezi ostatními nebo mu to vyhovuje z nějakého jiného důvodu, pořizuje si i ledacos z toho, co nepatří do základní výbavy vozidel. A kdekdo tak využívá i prodej autofolii http://www.nanofilms.cz/, to aby si dopřál tónování svých autoskel.

A když už se takové fólie shánějí, je potřeba hlavně to, co je u nás schválené k používání a dokonalé třeba v otázce barevné stálosti a odrážení sluneční energie. A takovou kvalitu můžete mít i vy.