Naučte se mít rádi zimu

V létě, když je hezky a jsou prázdniny, mnozí z nás chodí na výlety. Je to ideální čas na poznávání nejen hor, ale i měst a kulturních památek. Ale s příchodem podzimu a zimy se řada lidí uzavře ve svých domovech, a to je skutečně škoda. S podzimem přijde sychravé počasí, ale často i babí léto. Je to nejbarevnější část roku, kdy příroda vykouzlí všechny odstány žluté, červené i hnědé a procházka spadaným suchým listím je zábavná nejen pro děti. A pak přijde zima, a i když je venku slunečno, tak mnozí z nás stejně ven nevyjdou, což je velká škoda.

zima

Zasněžená krajina v mrazivém dni, do které zasvítí slunce, že se začnou lesknout všechny sněhové vločky jsou nepopsatelným zážitkem, který můžete zažít jen na čerstvě zasněženém kopci. A na ten musíte dojít. Možná máte strach, že vám bude zima, že nemáte vhodné oblečení a obuv, ale on to zase tak veliký problém být nemusí. Pořídit si kvalitní oblečení na zimní výlet můžete obstarat v online obchodech, ale klidně i v Lidlu. Nemusíte utrácet tisíce, ale určitě si pořiďte nepromokavé boty a bundu.

Hory v zimě mohou být nevyzpytatelné, ale naše hory, které zdaleka nemají výšek přes 2000 metrů nad mořem, ale pokud si zjistíte předem jaké bude počasí a připravíte-li se i na případnou sněhovou bouři, i když ji předpověď předpokládat nebude, tak můžete směle vyrazit a užívat si zimní přírody.

zima

Pokud chcete vyrazit na zimní hory, můžete také využít zimních rekreačních středisek, třeba Ski Čenkovice Skibukovka, v tamní půjčovně si vypůjčit veškeré lyžařské vybavení a také si zaplatit instruktora, který vás naučí základy lyžování. Možná přijdete zimě na chuť a naučíte se vybírat si dovolenou nejen v létě, na válení se u moře, ale i na zimní dovolenou, kterou strávíte na zasněženém svahu.

Zimní příroda je úplně jiná než ta zimní, a byla by škoda, kdybyste se na ni někdy nezašli na hory kouknout.