Líbivá cena není jediným lákadlem

Nejspíše neexistuje mnoho lidí, kteří by nechtěli bydlet ve svém vlastním domku, případně alespoň bytě. Přeci jen se jedná o jednu z mála jistot, kterou v životě můžeme mít. Bydlení v nájmu sice také nemusí být špatné, nicméně mít vlastní střechu nad hlavou znamená mimo jiné klid na duši. Z vlastního obydlí člověka nemohou jen tak ze dne na den vyhodit, zatímco z podnájmu klidně. Problém však je, že dnes jsou obytné nemovitosti skutečně příliš drahé, a to nejen ve velkých aglomeracích. A dosáhnout na hypotéku rovněž není žádná sranda, ani pro ty majetnější z nás.

Obydlený mlýn

Proto asi nikoho nepřekvapí, že vzrostl zájem o různé alternativní způsoby bydlení, které jsou obvykle i daleko levnější. Koupit si tak dřevěný mobilní dům Top-mobilnidomy už není ostudou jako kdysi, ale nezbytnost. Navíc zrovna tato obydlí nejsou vůbec špatná a za posledních deset dvacet let ušly opravdu velký kus cesty.

Nejsou velké, ale ani malé

Většina lidí má za to, že mobilní domy jsou, co se velikosti vnitřních prostor týče, nedostačující. Do jisté míry se tato tvrzení zakládají na pravdě, nicméně pouze z části. Opravdu se nejedná velikostně o nic extra, avšak na druhou stranu nejde ani o nic katastrofálního. Moderní verze jsou už velké dostatečně na to, aby v nich mohly žít i menší rodiny, aniž by na sebe neustále naráželi. Ano, stále se nejedná o nic extra, ale zde je potřeba zahrnout do svých úvah i cenu, která může být i dvakrát nižší než cena bytu ve větším českém městě. Proto se nad koupí pojízdného obydlí vyplatí alespoň popřemýšlet.

Obývací pokoj

Ideální pro dovolenou

Spousta lidí touží po vlastní chatce, avšak ty jsou dnes skoro stejně tak drahé jako byty. I v tomto případě mohou mobilní domky fungovat docela dobře. Dokonce není ani potřeba pořizovat si rovnou některý z nejnovějších kousků, jelikož k tomuto účelu bohatě postačí využít model z minulých let, jenž sice neposkytuje dokonalý komfort, ale ten zase není v letních chatce tak zapotřebí.