Koberce jsou ideální plochou pro hraní

Také si rádi s dětmi hrajete na koberci? Anebo si tuto zábavu dopřejete u vašich přátel, kteří mají malé ratolesti, a vy je nemáte? Můžete si společně rozložit na podlahu velké puzzle a deskové hry, můžete tu stavět ze stavebnice Merkur, můžete tu mít rozloženou autodráhu nebo vláčky. Zábava na koberci klidně může nabrat takových rozměrů, že se tu budete všichni válet až do půlnoci. Proč ne, když jsou prázdniny, anebo pátek a celý volný víkend před vámi.

koberec na podlaze

Tato idylka může pokračovat, kdykoli se k tomu odhodláte v budoucnu, třeba každý volný víkend. Pochopitelně, že v teplém období roku, když je slunečno, bude rozumnější zůstat déle venku v přírodě, ale jakmile se ochladí a v červenci třeba zaprší nebo přijde bouřka, bude lepší se zas uchýlit na plochu koberce, donést si tam občerstvení, nějaký sendvič, čaj, džus nebo minerálku.

Nenechte si zkazit hezký večer

Jste-li všichni dobře naladěni, krásný večer vám nic nepokazí. Jediné, co by mohlo vaši psychiku trochu rozladit, je odér, který se z koberce line. Pokud totiž koberec není z nejnovějších, a pokud jej pouze pravidelně zbavujete prachu sáčkovým vysavačem, nebude to pro jeho důkladnou očistu stačit.

děti na koberci

Bosá chodidla – je poměrně logické, pokud si pořídíte domů koberec, že po něm nebudete našlapovat v obuvi. Jeho měkký povrch přímo láká vyzout se chodit tu naboso. Ovšem i když se po koberci procházíte v ponožkách, kobercová vlákna https://www.4mcad.cz/c/explode velmi ochotně přijímají to, co na ponožkách a na chodidlech máte, tedy zejména váš pot a bakterie. Co dovedou bakterie s vaším potem, vám jistě nemusíme připomínat, ostatně, připomene vám to právě koberec. Bude vám připomínat týden nošené ponožky a na takové ploše nebude vaše hraní zrovna ideální.

Naštěstí existuje elegantní řešení – prohnat po koberci stroj na čištění koberců, který vlákna vyčistí důkladně mokrou cestou, a navrátí vašemu koberci zas původní podobu a zbaví jej chodidlových nečistot, které tam nepatří.