Je dobré dítě už od mala učit na počítači?

Někteří rodiče jsou toho názoru, že by mělo jejich dítě chodit na počítač už jako malé. Mnozí rodiče právě počítačem řeší, když dítě pláče. Dají mu k ruce počítač, aby se na něm například dívalo na pohádky a tím bude mít daný člověk od dítěte a jeho pláče nějakou tu dobu klid. Věřte, že když budete něco takového dělat pravidelně, vaše dítě si na něco takového zvykne a jakmile se stane, že mu počítač neposkytnete, aby se mohlo dívat na pohádky, bude z toho ještě větší kravál, než byl, než jste si dítě na něco takového naučili.

Každý rodič by měl uvažovat předtím, než se pokusí své dítě uklidnit. Myslíte si, že je něco takového, jako je cpaní počítače ideálním řešením, jak uklidnit vaše dítě, aby nebrečelo? Rozhodně není. Něco takového vám potvrdí mnoho maminek, které s tím mají zkušenost.

děti u počítače

Pokud se v budoucnu nechcete potýkat s tím, že prostě budete muset vašemu dítěti zapnout počítač, aby bylo spokojené a to i přesto, že na to zrovna nemáte na něco takového čas, neměli byste něco takového vaše dítě učit.

Mnoho rodičů si něco takového uvědomí, ale mnohdy je na něco takového už pozdě. Nenechejte to zajít tak daleko, že jak si vaše dítě pískne, tak budete muset udělat, protože jinak začne řvát na celé kolo a vy poté budete muset poslouchat sousedy, kteří si budou stěžovat na to, že vaše dítě pořád jen řve. Mnoho lidí nemá rádo uřvané děti a věřte, že pokud bude vaše dítě křičet neustále, najde se někdo, kdo si bude stěžovat a to klidně pravidelně. Pro mnohé není něco takového problém.

počítač na stole

Počítač opravdu není řešením brečením nebo křiku vašeho dítěte. Čím později se mu do rukou počítač dostane, tím rozhodně lépe. Ani vaše dítě nemusí dopadnout tak, že bude trávit hodiny na počítači a dojde to na konec tak daleko, že bude mít kvůli něčemu takovému problémy s očima. Bohužel k něčemu takovému může klidně dojít.