Jakou barvu kočárku pro děti si vybrat

Kočárek pro děti se stal módním artiklem mnoha výrobců, kteří sází nejen na funkčnost a praktické stránky svého výrobku, nýbrž i na jeho vzhled. Co naplat, že kočárek má odkládací prostor, dobře řešené madlo, stabilní kostru a robustní kola, musí se vám také líbit. Přece nevyjedete do ulic s něčím, k čemu máte averzi či odpor, a co vám bezpečný a atraktivní kočárek jen vzdáleně připomíná.

holčička v kočárku

Svůj velký význam při výběru kočárků pro děti mají i barevná řešení rámu, kol a hlavně korby. Vybrat ten pravý výrobek ovšem není snadné, protože mnoho barev je tak zajímavých a poutavých, že byste si mnohdy vybrali kočárky dva nebo tři a střídali je podle nálady.

Vybírejte barvu podle svého pocitu

Nenechte se vtáhnout do nějakého schématu, který lidem vnucují rádoby marketingové modely, jaká barva je dnes moderní, a jaká není. Mnoho lidí podlehne tomuto trendu „mediální masáže“ a nedokáže se rozhodovat podle sebe, vlastního nitra a vlastního pocitu, ale řídí se jakýmsi uměle vytvořeným pravidlem. Tato pravidla mívají zpravidla jediný cíl – vychovávat z lidí robotické loutky, které nepřemýšlí, a mohou být snáze manipulovatelné.

dítě v kočárku

Jestliže tedy jdete vybírat dětský kočárek např. Kunert Rotax, máte štěstí, protože výrobce nabízí celou řadu velmi poutavých barevných i vzorových námětů počínaje růžovou a konče třeba bordó či blankytně modrou pastelovou barvou. Barvy by do našeho života měly vnášet pocit klidu a míru, osobní pohody a štěstí a měly by se také přenášet na děti, které se v kočárku vozí, nezapomínejte na to, že barva dokáže vaše dítě rozveselit, ale také rozesmutnět.

Snažte se vnímat pocity vašeho kojence či batolete a vysledovat, jak reaguje na jednotlivé barvičky, ono vám dá jasně najevo svůj zájem či odpor. Děti, zejména ty právě narozené, nic nepředstírají, nemají zájem to děla a nemají sebemenší důvod, chtějí být šťastné a chtějí vás na to také upozornit.