Jak zvýšit imunitu v době covidové?

Posílení imunity v době, kdy mezi námi řádi koronavirus, je důležitější než kdy předtím. Lidem, co mají dobrý imunitní systém, se covid buď dlouhodobě vyhýbá, anebo poté nejsou jejich příznaky tak těžké, a průběh tak závažný. Neměli bychom podceňovat covid ani teď, i když je tu s námi už nějakou dobu. Navíc, posilování imunity je dobré nejen vůči covidu, ale vůči všem nemocím obecně.

Nezapomínejte kromě posílení imunity také na prevenci a chraňte lidi kolem sebe. Některé ohrožené skupiny lidí, například senioři či chronicky nemocní, nemají tak dobrý imunitní systém, jako dospělý zdravý člověk. Proto když budete chtít být v kontaktu s někým takovým, udělejte si pro jistotu doma antigenní test. Můžete využít například testy Vivadiag Pro za výhodnou cenu.

covid

Jak tedy zlepšit svou imunitu?

Otužujte se

Není to jen babská pověra, otužování opravdu radikálně pomáhá vašemu imunitnímu systému. Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste hned začali v chladných dnech na koupání do řeky. Takové nenadálé šokové teploty pro člověka, který není na otužování zvyklý, ani nedoporučujeme. Začněte spíše zlehka. Stáhněte se teplotu doma o pár stupňů, oblíkejte se doma lehčeji a můžete začít ráno se studenými sprchami. Začněte pár vteřin a intervaly postupně prodlužujte. Nejen, že zlepšíte svůj imunitní systém, ale ještě se zaručeně proberete z ospalosti a prospějete tím i své pleti a cévnímu systému.

Doplňky stravy

Někdy musíme imunitě trochu pomoci. Vyberte si vhodné doplňky stravy, které zařadíte například každé ráno. Vybírejte raději ty z přírodních složek. Na posílení imunity je skvělá například hlíva ústřičná, zázvor, šípky, medvědí česnek, rakytník. Všechny tyto uvedené potraviny najdete v lékárnách ve formě tabletek či třeba sirupů. Některé můžete konzumovat i v podobě čajů. Pokud vám nevadí synteticky vyrobené vitamíny, sáhněte po vitamínech B12, C, D nebo zinku.

maska

Dodržujte zdravý životní styl

Pokud bude vaše tělo v nerovnováze, dá vám to nakonec pěkně spočítat. Proto se snažte dodržovat zásady zdravého životního stylu. Vyhýbejte se pokud možno stresu, nebo ovládněte techniky k jeho zvládání. Dbejte na pestrou stravu plnou bílkovin, ovoce a zeleniny. Nezapomínejte ani na pitný režim. Podzimní počasí je ideální na konzumaci ovocných a bylinkových čajů. Také dbejte na správný spánkový režim. Měli byste spát 7-8 hodin denně a nejlépe usínat ve stejnou dobu přibližně každý den.