Jak zjistit teplotu vody v bazénu

Léto se pomalu ale jistě schýlilo ke konci a s ním i vodní radovánky u zahradních bazénů, které jsou oblíbené zdaleka nejen u dětí. A možná právě teď přemýšlíte nad tím, jak byste takový bazén mohli do příští koupací sezóny ještě více vylepšit. Krytým bazénům ale ještě neodzvonilo, a pokud jeden takový vlastníte i vy, za podmínky jeho vyhřívání jej možná používáte i v zimních měsících. Proto se vám možná bude hodit tip na to, jak to s teplotou v bazénu nepřehnat, ale zároveň si nevytvořit ani termální lázně.

dřevěný teploměr

Nejlepším nápadem ke zjištění teplotního stavu vody v bazéně je použití teploměru. V dnešní době se vyrábí již mnoho různých typů těchto zařízení, a to i taková, pro která není jedinou funkcí jen změřit teplotu ve stupních Celsia. Mnoho přístrojů to umí už i na Fahrenheitově stupnici. Zdaleka také není nutné spokojit se s jedním designem teploměru s tím, že více jich na výběr prostě a jednoduše nebylo. Teploměry do bazénu se dnes již vyrábí v mnoha barevných provedeních. Jejich výhodou je velmi jednoduchá instalace, kdy je stačí jen položit na vodní plochu bazénu bez jakýchkoli dalších kroků a ony začnou teplotu měřit. Stejně tak je ale možné je upevnit na stěnu bazénu, abyste teploměr nemuseli z vody lovit v případě větší plochy bazénu. Děti navíc budou zcela jistě potěšeny tím, že se vyrábí i teploměry ve tvaru vodních zvířátek.

žena v bazénu

Jestliže tento nástroj ještě nevlastníte a nezdobí bazén, který třeba nejen v létě pravidelně využíváte, určitě nebude od věci popřemýšlet nad jeho koupí. Zcela jistě vám ušetří mnoho nerozhodných chvilek strávených přemýšlením nad tím, zda je voda vhodná ke koupání nebo naopak ne, stejně jako šoků poté, co jste do ledové vody bez přemýšlení spontánně skočili. Poslední výhodou je jejich finanční příznivost pro zákazníka a snadná udržitelnost. A pokud jej potřebujete, tak to už za to opravdu stojí.