Jak ušetřit na oblečení pro miminko?

V dnešní době, kdy ceny všeho letí nahoru raketovou rychlostí, hledá spousta lidí možnosti, jak ušetřit na všem možném. A není divu, zdražuje se oblečení, energie, benzín a nafta a zaměstnavatelé nemohou reagovat až na tak vysokou inflaci, která nastala. Není tedy divu, že lidé se snaží ušetřit na všem, včetně oblečení pro miminka. To je nákladné hlavně proto, že děti velmi rychle rostou, a oblečení, které koupíte, jim již za pár týdnů bude malé.

šatičky

Jak tedy ušetřit na oblečcích pro miminka?

Poptejte se v rodině

Pokud někdo z vaší rodiny měl v nedávné době také dítě, poptejte se, zda by vám nevěnovali nějaké starší kousky. Většinou se nepotřebného oblečení maminky rády zbaví, pokud tedy neplánují další přírůstek a neschovávají oblečení pro něj. Určitě si vyberete mezi staršími věci to, co bude vašemu miminku akorát. Nemusíte samozřejmě celou výbavičku pořídit jen tím stylem, ale určitě se vám tak podaří podstatně ušetřit.

Internetové bazary

Všechny maminky řeší stejný problém jako vy. Děti jim brzy z oblečení vyrostou a nevědí, co s ním dělat dál. Jak tedy postupovat? Zkuste prohledat různé internetové bazary, kde maminky nabízí oblečení, které již jejím dětem není. Mnohdy nabízí i celé sety oblečení nebo rovnou celé pytle plné oblečků po jejich dítěti za skutečně symbolické peníze. Nejen že tak ušetříte, ale ještě zvolíte ekologický způsob nakupování.

oblečky

Myslete na kvalitu

Znáte to úsloví „nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit levné věci?“ Tak u oblečení to platí dvojnásob. Pokud si to můžete dovolit, myslete místo kvantity raději na kvalitu. Oblečení z kvalitních látek a s kvalitním ušitím vám déle vydrží, nehrozí u nich, že po pár vyprání bude prakticky nepoužitelné, což je poměrně důležité. Děti rády špiní oblečení, a proto budete prát opravdu hodně. Kvalitně zpracované kousky vám mohou posloužit i pro další děti nebo je pak můžete za dobrou cenu prodat na internetovém bazaru, jak jsme zmiňovali výše.