Jak na elegantní a jemné líčení?

Ráno asi nikdo z nás nemá náladu stát před zrcadlem několik desítek minut a snažit se o odvážné make-up pokusy. Většinou nám musí stačit tak deset minut, abychom ze sebe mohli udělat člověka a vyrazit do práce či do školy. Ne všechny ženy se líčí. Některé preferují přírodní krásu, a je to naprosto v pořádku. Žena je krásná i bez make-upu. Jiné ženy používají make-up nejen k tomu, aby se zkrášlily, ale berou ho i jako formu sebevyjádření. S make-upem můžete tvořit i formu umění, kdy vám nad některými výtvory spadne brada. S takovým make-upem ale většinou do práce nebo školy nechodíme.

líčení

Jaký je tedy úplný základ líčení, pokud chcete dosáhnout přírodního a elegantního vzhledu?

Make-upem bychom se neměli snažit skrývat to, kdo skutečně jsme. Naopak, měly bychom se snažit, aby vyzdvihl to, co je na nás nejkrásnější. Samozřejmě, slouží i jako zakrytí některých nedokonalostí, jako jsou pupínky nebo kruhy pod očima po nekvalitním spánku.

kosmetika

Jako úplný základ líčení použijte tónovací krém nebo přímo make-up. Na výběr máte z kompaktních make-upů, tekutých nebo s hustší konzistencí. Ty mají vyšší krytí. Nezapomeňte, že pod make-up patří hydratační krém a SPF. Dále naneste trochu korektoru do prostoru pod oči a vše zafixujte transparentním pudrem. Kvalitní pudr skutečně váš make-up jen zafixuje a nebude vám zanechávat na tváří bílý povlak. To, jak upravíte oči je již čistě na vás. Některé ženy použijí jen řasenku, jiné k tomu přidají třeba tužku na oči. Krásné linky vám pohled prozáří a udělají ho výraznějším. Ohledně linek máte na výběr z tekutých, linek v tužce nebo linek ve fixu. Pokud linky nemáte, lze je vytvořit i tmavými stíny, pomocí tenkého štětečku. Některé ženy si nanáší i oční stíny. Velmi jednoduché je nanést prostě jednobarevný, světlejší stín přes celé víčko. Sjednotíte tak jeho barvu a dosáhnete elegantního vzhledu. Nezapomeňte také na úpravu obočí. Pravidelně si ho vytrhávejte a poté ho zafixujte bezbarvým nebo barevným gelem. Na rty můžete použít rtěnku oblíbené barvy, nebo, pokud chcete něco nenápadnějšího, tak jen lehce zbarvený balzám na rty.