Hypotéka pro nás

Nevěděla jsem, že existuje nebankovní hypotéka bez registru. Vůbec jsem si nedokázala představit, co si mám o tom myslet. Protože si moc dobře vzpomínám, jak můj táta si chtěl žádat o hypotéku, aby si koupili dům. Moji rodiče byli už dlouho svoji, byli manželé. Já jsem měla ještě bratra, se kterým jsme si vždycky velmi rozuměli a často jsme si spolu hráli, když jsme byli malí. Celý život jsme bydleli v malém bytě, který měl pouze dvě místnosti a kuchyň. A pak takový malý kumbál, kde mám dávala třeba například kýbl nebo košťata a taky tam skladovala třeba množství mouky anebo cukru do zásoby. Musím říct, že to bylo opravdu malé.

Chtějte kvalitní hypotéku.

A proto se máma s tátou rozhodli, že jak jsme s bratrem dospívali, že by to chtělo mít větší dům. Už jsme byt nechtěli, protože máma s tátou toužili po nějaké malé zahrádce, takže máma řekla, že potřebujeme hypotéku, abychom si koupili dům se zahradou. Zkusili jsme, nebankovní hypotéku bez registru. Mě v té době bylo asi šestnáct let, tak jsem se taky klidně mohla trochu zapojit. Jenomže jsem si nedokázala představit, co to je nebankovní hypotéka bez registru. Tak jsem to radši všechno nechala na mamce. Raději jsem se do toho nemotala, nevěděla jsem, jaké jsou druhy hypoték, protože jsem si řekla, že nemám dostatečné vzdělání, bych mohla radit.

Umíte šetřit?

Mí rodiče oba dva mají totiž ekonomické vzdělání, tak jsem počítala s tím, že se v tom hodně vyznají. A měla jsem pravdu Máma s tátou našli hypotéku, která nám bude skvělé vyhovovat. A za dva anebo to tři měsíce jsme už konečně měli peníze na účtu a mohli jsme si vybrat vysněný dům. Všechno klapalo skvěle a my jsme s bratrem rádi, že konečně už máme svůj vlastní pokoj a máme každý své vlastní soukromí včetně mámy a táty, kteří mají vlastní ložnici. A co byste řekli vy na nabankovní hypotéku bez registru.