Co vás může potrápit při stěhování


Těžká břemena – chtěli byste se přestěhovat sami, ale některé předměty jsou natolik těžké, že je budete muset svěřit stěhovákům? Nemusí to být jen ty nejznámější velké spotřebiče, kam patří zejména chladnička a pračka, ale velký problém vám může přinést přestěhování velkého koberce nebo akvária. Zabrat vám dá i rozkládací pohovka, která se nedá rozebrat, a musí se stěhovat vcelku.

stěhování nábytku

Velká břemena – stěhováci jsou zvyklí přenášet i velmi objemné kusy nábytku a jiné předměty, s nimiž mají amatéři problém vytočit se na schodišti. Toto je značný problém zejména v panelových a činžovních domech a někdy je nutné nasadit speciální techniku a spouštět břemena z balkonu či z oken. A je samozřejmé, že se stěhovací firma postará i o přenášení klavírů, jejichž hmotnost přesahuje půl tuny, a pochopitelně i trezorů s vyšší hmotností.

stěhování ložnice

Nevhodný balicí materiál – jestliže sázíte na staré časopisy, pak si zaděláváte na problém. Tiskařská barva silně páchne, je toxická a špiní vše, co jí přijde do cesty. Tomuto se rozhodně vyhněte a pořiďte si klasiku – bublinkovou a stretch fólii. Některé stěhovací firmy stěhování v Praze vám pronajmou kartonové krabice a mohou poskytnout i obě fólie jako součást jejich pracovní činnosti.

Nevhodně zvolený termín – přestěhovat se na jaře nebo na podzim je to nejlepší, co můžete zvolit. A jestliže si vyberete za stěhovací den středu a ve čtvrtek a v pátek si vezmete volno, bude to naprosto ideální. Budete mít dostatek času na vybalování věcí z krabic a uhnízdění se na novém působišti. Máte-li tedy možnost ovlivnit stěhovací termín, v létě a v zimě se tomu raději vyhněte. Letní tropická vedra a zimní komplikace na silnicích, mrazivé počasí, náledí a sněhová kalamita vám situaci značně ztíží. V létě vás navíc může zastihnout úpal a úžeh a pobyt v nemocnici načasovaný na stěhovací den – to rozhodně není nic příjemného.