Bude se letos jednat o poslední dovolnou?

Mnoho lidí se bojí toho, že letos byli na dlouhou dobu na své poslední dovolené a to právě kvůli tomu, že ceny naprosto všeho jdou nahoru. Jsou lidé, kteří se obávají, že se již nikdy nikam nepodívají, protože se zadluží natolik, že budou mít co dělat, aby se zbavili dluhů, natož aby se mohli někam podívat.

Bohužel je to šílené a klidně se může stát něco takového skutečností. Věřte, že pokud se něco takového stane, nebudete jediná domácnost, která se bude s něčím takovým potýkat. Situace, se kterou se nyní setkává každý z nás, kdo již nemá fixní ceny, je opravdu velice žalostná. Zejména pro starší lidi nebo pro ty, kteří vydělávali vždy tak akorát, aby utáhli bydlení a byli schopni koupit potřebné věci, jako jsou potraviny nebo drogerie.

viditelné věci

Nejhorší je na tom všem to, že jsme připravováni na to, že může být ještě hůř. Člověk tedy nejen že se nikde nepodívá, ale také si jen tak něco nedovolí, jako tomu bylo dříve. Jsou lidé, kteří vám potvrdí, že již jinak, než ve slevách nenakupují, protože si to nemohou dovolit, aby byli schopni zaplatit jak nájem, tak i energie. Dovolená se pro ně stává snem. Je mnoho těch, kteří pronajímají a to ať už byt či dům a věřte, že se najde mnoho těch, kteří se z pronájmu odstěhují, protože na to nebudou již mít peníze.

věci v kufru

Najdou se ale lidé, kteří to vyřeší tak, aby jim nepromrzl přes zimu dům a vydají se někam na dovolenou, kde budou po celou zimu a poté se opět vrátí. I něco takového je řešení.

Určitě může každý z nás učinit pokus, který bude spočívat v tom, že zajdete za svým šéfem a poprosíte jej o navýšení platu, ale věřte, že uspěje jen málokdo, protože i firmám se velmi zvýší náklady, co se týká energii, takže je jen malá pravděpodobnost, že právě váš plat bude navýšen.

Člověk si musí nějak poradit, ale měl by to řešit tak, aby se nezadlužil, protože něco takového rozhodně nikdo nechce.